Toshiba’nın Wi-Fi Direct özelliği ile, yazdırma ve tarama mobil aygıttan yapılabilir. MFP’ye erişim noktası olmadan doğrudan bağlantı kurulur ve güvenliği sağlamak için yalnızca basit bir ayar yeterlidir. Wi-Fi Direct’i kullandığınızda kablolu veya kablosuz LAN aynı anda kullanılabilir.

İhtiyaçlar

İş seyahatinde olanlar ve ziyaretçiler veri yazdırmak için acele etseler bile MFP’nin bağlı olduğu ağa katılmalarına izin verilmediğinden MFP’yi kullanamazlar. Yazdırmak için MFP’ye erişebilen birine veri göndermek zahmetlidir. Ancak MFP’ye herkesin kolayca erişebilmesi durumunda güvenlik konusunda endişeler vardır. Güvenliğin sağlanması ve MFP’ye erişimin etkinleştirilmesi uygun olacaktır.

Çözümlerimiz

Wi-Fi Direct standardıyla uyumlu Toshiba e-BRIDGE Next MFP, MFP’ye şirket içi ağ üzerinden erişmenize olanak sağlar. İş seyahatinde olanların ve ziyaretçilerin bile akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar gibi kablosuz LAN uyumlu cihazlardan MFP’ye erişmesine, verileri yazdırmasına veya tarama verilerini yakalamasına izin verilir. Basit ama güvenli bir bağlantı kurulur, böylece Wi-Fi Direct, şirket içi LAN ortamını değiştirmeden kolayca kullanılabilir. Kablosuz LAN ile bağlanıldığındakine benzer bir güvenlik sağlandığı için güvenlik de sağlanır.

Avantajlarınız

Wi-Fi Direct, geniş bir kullanım yelpazesine sahip kullanışlı bir özelliktir. Veri yazdırmak veya tarama verilerini yakalamak için iş amaçlı seyahat edenlerin, ziyaretçilerin veya bireylerin sahip olduğu mobil cihazlardan, şirket içi ağ üzerinden geçmeden MFP’ye erişim sağlar. MFP’ye her erişimde parola ve SSID görüntülendiğinden, kablosuz LAN bağlantısındakine benzer bir güvenlik sağlanır.

Wi-Fi Direct özelliği, şirket içi LAN ortamını değiştirmeden kablolu veya kablosuz LAN ile kullanılabilir. Minimum BT kaynağıyla yalnızca basit bir ayar gerekir. Bu özellik, e-BRIDGE Print & Capture, Air Print TM ve Mopria TM gibi mobil uygulamaları daha kullanıcı dostu hale getirerek tüm iş belgelerinin ve fotoğraflarının mobil cihazlarınızdan güvenli ve kolay bir şekilde yazdırılmasına olanak tanır.